Bizi Takip Edin:

Kurumsal

Ana Sayfa Kurumsal

Ortolife Ortopedi

2005 yılında kurulan firmamız deneyim, bilgi , becerileri ve yenilikleri yakından takip ederek 16 yıldır sektörde öncü gelen firmalardan olmuştur.

50'ye yakın işini titizlik ve severek yapan çalışanlarımız , dar dokuma gurubumuzda, 40 adet dar dokuma makinası bulunurken, misinalı kumaş ve tekstil yan ürünlerini yine tamamı ile kendi bünyemizde imal etmekteyiz.2017 yılı itibarı ile de alüminyum grubu imalatımız başlamıştır.

MİSYONUMUZ

Hedefini büyüme üzerine kuran firmamız, 2009 yılında bünyesine Ortolife markasının katılımıyla sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır. Ortolife markası, tüm Türkiye ve yurt dışında kalitesi, avantajlı fiyatları ve her gün geliştirdiği yeni ürünleri ile önde gelen ortopedi markası haline gelmiştir.

VİZYONUMUZ

Hayatımızı yaşanılır kılmak için başladığımız bu yolda sizlerle büyümeye devam etmek en büyük sevincimizdir.

Hayatınızı Yaşanılır Kılar

Yerli Üretim

Ülke ekonomisine, ülke sınırlarımız içerisin de üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünler ile istihdam sağlamaktayız. Ürünlerimiz yerli üretimdir.

Güçlü Stok

Ürünlerimizin üretimini ülke sınırlarımız içerisin de gerçekleştirdiğimiz için, stok ve stok adedi sorunları yaşamıyoruz, müşterilerimize de yaşatmıyoruz.

İhracat

Türkiye ve yurt dışında kalitesi, avantajlı fiyatları ve her gün geliştirdiği yeni ürünleri ile önde gelen ortopedi markası haline gelmiştir.

Ortopedik Ürünlerin Kullanım Alanları

İnsan vücudunun duruşunu düzeltme,destekleme, bozuklukların düzeltilmesi ,eklemlerin düzeltilmesi, omuriliğin, kollarla bacakların hareketlerinin daha iyi olması için uygulanır.
Bu ürünler vücudun dışıyla doğrudan temas halindedir.

Birçok ortopedik ürün önceden imal edilir, sonradan hastaya uygulanır. Bazı durumlarda doğrudan hastaya özelde uygulanabilir.
Ortopedik ürünler küçük, orta ve geniş gibi çeşitli boyutlarda üretilir ve hastalar vücutlarına en uygun olanı seçerler.
Ürünün tam olarak uyması önemlidir çünkü çok sıkı olması veya rahatsız olması başka sorunlara da yol açabilir.

Yürümek için yardımcı alet ihtiyacı olan kişiler:

• Denge bozukluğu olanlar
• Alt ekstremitelerini kontrol edemeyenler
• Gövde ağırlığını alt ekstremitelere veremeyenler
• Gövde ağırlığını alt ekstremitelere vermemesi gerekenler

Yürümeye yardımcı aletlerin işlevleri:
• Kişinin dengesini sağlamak (destek yüzeyini artırmak)
• Vücut ağırlığının bir veya iki bacağa binmesini azaltmak
• Bacaklardaki vücut ağırlığının desteklenmesini sağlamak Yürümeye yardımcı aletler:
• Paralel barlar ve tutunma destekleri
• Yürüteçler
• Baston ve değnekler